Comença el procés: Primer qüestionari del Think&Do Tank 2017

Ara que ja coneixem el funcionament del nou Think&Do Tank, volem explicar-vos el primer pas més detallat. En aquest necessitem la vostra col·laboració! Esteu preparats?

FIRST QUESTIONNAIRE Think & Do tank

L’objectiu d’aquesta primera fase és conèixer quins són els desafiaments o aspectes de la ciutat de Barcelona que, segons la vostra opinió – la dels joves i, com a tals, de les futures generacions – creieu que es poden millorar o canviar. I us preguntareu: per què volem conèixer aquestes opinions?

En primer lloc, ens volem basar en el punt de vista juvenil i estudiantil perquè creiem que vosaltres sou les persones que ens podeu donar aquesta visió critica i a l’hora moderna i activa de la nostra ciutat. En segon lloc, volem comptar amb les màximes opinions possibles perquè d’aquesta manera aquelles que acabem escollint com les més destacades seran reptes compartits i contrastats amb gran part de la població juvenil catalana.

Per últim, un cop obtinguem aquestes propostes contrastades dels joves talents per a canviar Barcelona i, juntament amb els nostres socis Barcelona Global i Mobile World Capital, seleccionarem aquells reptes finalistes els quals utilitzarem per a la segona fase de l’Open Innovation Contest d’Impact.Barcelona.

Volem que aquests reptes girin al voltant d’alguna d’aquestes temàtiques: social, mobilitat, energia, medi ambient o política, ja que creiem que són els pilars en els quals podríem trobar assessorament i professionals que ens ajudessin a resoldre’ls. A més, hi ha la possibilitat d’altres, per si creieu que podem incorporar algun altre àmbit en la recollida d’opinions. Sigueu creatius i crítics, volem conèixer què en penseu!

Així doncs, per poder participar heu de seguir els següents passos:

  1. Entrar a la web: www.impact.barcelona
  2. A la pàgina inicial trobareu un requadre amb “Complete the form” – com podeu veure a la imatge superior del post. També podeu accedir-hi directament a través d’aquest link
  3. Aquest us portarà a la web del formulari – que s’haurà d’omplir en anglès. Aquest en primer lloc, us demanarà informació personal i professional relacionada amb els vostres estudis.
  4. A continuació, us demanarà que seleccioneu la categoria del vostre/s repte/s i que, seguidament, els detalleu breument.

D’aquesta manera recollirem tota la informació possible i seleccionarem els “4 challenges”. I ara bé, si la teva pregunta és, que hi guanyo participant-hi? La resposta és ben senzilla: guanyes involucració en un projecte amb futur, expèriencia i sentit crític, la possibilitat de que es la teva opinió sigui compartida entre els joves i resulti ser un dels temes de debat de l’esdeveniment d’Impact.Barcelona 2017 alhora que la possibilitat de que tu personalment puguis tenir impacte en la nostra ciutat.

El dia 20 de març tancarem aquesta primera fase, així que ja saps, no ho dubtis més, participa-hi! El futur de Barcelona es troba a les teves mans!

Podeu deixar qualsevol dels vostres dubtes als comentaris, omplir el formulari de la web o, si ho prefereixes, escriure’ns un mail a contact@impact.barcelona amb la temàtica: “Doubts”.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *

Comença el procés: Primer qüestionari del Think&Do Tank 2017

Ara que ja coneixem el funcionament del nou Think&Do Tank, volem explicar-vos el primer pas més detallat. En aquest necessitem la vostra col·laboració! Esteu preparats?

FIRST QUESTIONNAIRE Think & Do tank

L’objectiu d’aquesta primera fase és conèixer quins són els desafiaments o aspectes de la ciutat de Barcelona que, segons la vostra opinió – la dels joves i, com a tals, de les futures generacions – creieu que es poden millorar o canviar. I us preguntareu: per què volem conèixer aquestes opinions?

En primer lloc, ens volem basar en el punt de vista juvenil i estudiantil perquè creiem que vosaltres sou les persones que ens podeu donar aquesta visió critica i a l’hora moderna i activa de la nostra ciutat. En segon lloc, volem comptar amb les màximes opinions possibles perquè d’aquesta manera aquelles que acabem escollint com les més destacades seran reptes compartits i contrastats amb gran part de la població juvenil catalana.

Per últim, un cop obtinguem aquestes propostes contrastades dels joves talents per a canviar Barcelona i, juntament amb els nostres socis Barcelona Global i Mobile World Capital, seleccionarem aquells reptes finalistes els quals utilitzarem per a la segona fase de l’Open Innovation Contest d’Impact.Barcelona.

Volem que aquests reptes girin al voltant d’alguna d’aquestes temàtiques: social, mobilitat, energia, medi ambient o política, ja que creiem que són els pilars en els quals podríem trobar assessorament i professionals que ens ajudessin a resoldre’ls. A més, hi ha la possibilitat d’altres, per si creieu que podem incorporar algun altre àmbit en la recollida d’opinions. Sigueu creatius i crítics, volem conèixer què en penseu!

Així doncs, per poder participar heu de seguir els següents passos:

  1. Entrar a la web: www.impact.barcelona
  2. A la pàgina inicial trobareu un requadre amb “Complete the form” – com podeu veure a la imatge superior del post. També podeu accedir-hi directament a través d’aquest link
  3. Aquest us portarà a la web del formulari – que s’haurà d’omplir en anglès. Aquest en primer lloc, us demanarà informació personal i professional relacionada amb els vostres estudis.
  4. A continuació, us demanarà que seleccioneu la categoria del vostre/s repte/s i que, seguidament, els detalleu breument.

D’aquesta manera recollirem tota la informació possible i seleccionarem els “4 challenges”. I ara bé, si la teva pregunta és, que hi guanyo participant-hi? La resposta és ben senzilla: guanyes involucració en un projecte amb futur, expèriencia i sentit crític, la possibilitat de que es la teva opinió sigui compartida entre els joves i resulti ser un dels temes de debat de l’esdeveniment d’Impact.Barcelona 2017 alhora que la possibilitat de que tu personalment puguis tenir impacte en la nostra ciutat.

El dia 20 de març tancarem aquesta primera fase, així que ja saps, no ho dubtis més, participa-hi! El futur de Barcelona es troba a les teves mans!

Podeu deixar qualsevol dels vostres dubtes als comentaris, omplir el formulari de la web o, si ho prefereixes, escriure’ns un mail a contact@impact.barcelona amb la temàtica: “Doubts”.

Deixa un comentari

L'adreça electrònica no es publicarà. Els camps necessaris estan marcats amb *